Świat kawy

gru 18

Z cukrem czy bez?

Nie powinniśmy lubić kawy. W naturze zdolność rozróżniania gorzkiego smaku w trakcie ewolucji ochroniła nas przed potencjalnie toksycznymi i trującymi lub w inny sposób szkodliwymi substancjami.

gru 13

Czas na kawę

"Śniadanie u Tiffany'ego" 1961

„Czas na kawę” to powiedzenie już teraz wpisane do naszego słownika, to codzienne chwile przyjemności. W rzeczywistości „czas kawy” to jednostka miary czasu „względnego”, ponieważ nie zawsze odpowiada to tylko czasowi potrzebnemu do wypicia espresso. I faktycznie, lubimy myśleć, że "czas na kawę" nie zawsze musi wskazywać „jak długo”, ale może także komunikować sposób naszego życia i interpretować momenty przerw od codziennej gonitwy.

 

gru 09

Podążaj za żabą

PODĄŻAJ ZA ŻABĄ ... DLA LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI

Ile kosztuje kawa?

Koszt filiżanki kawy to nie tylko ziarna kawy, ale też inne czynniki, które wszyscy musimy wziąć pod uwagę. W szczególności wpływ, jaki kawa wywiera na środowisko, na sposób, w jaki kawa przechodzi od sadzonki do filiżanki oraz to jak produkcja kawy wpływa na wytwórców.

Warto się zastanowić.... czy przygotowujesz kawę w domu czy płacisz barmanowi, może powinieneś poszukać kawy z certyfikatem Rainforest Alliance?

 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl