Świat kawy

PODĄŻAJ ZA ŻABĄ ... DLA LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI

Ile kosztuje kawa?

Koszt filiżanki kawy to nie tylko ziarna kawy, ale też inne czynniki, które wszyscy musimy wziąć pod uwagę. W szczególności wpływ, jaki kawa wywiera na środowisko, na sposób, w jaki kawa przechodzi od sadzonki do filiżanki oraz to jak produkcja kawy wpływa na wytwórców.

Warto się zastanowić.... czy przygotowujesz kawę w domu czy płacisz barmanowi, może powinieneś poszukać kawy z certyfikatem Rainforest Alliance?

DLACZEGO CERTYFIKOWANA?
Zrównoważony rozwój jest ważną częścią naszych codziennych zachowań. Ale dlaczego mamy się martwić zakupem kawy z certyfikatem Rainforest Alliance? Czy picie kawy ma wpływ na środowisko?

Rainforest Alliance to międzynarodowa organizacja non-profit (NGO) z ponad 30-letnim doświadczeniem pracująca w ponad 80 krajach na całym świecie w celu zachowania różnorodności biologicznej, ochrony środowiska oraz promowania praw i dobrobytu pracowników, ich rodziny i społeczności. Rainforest Alliance pomaga stworzyć świat, w którym ludzie i przyroda rozwijają się razem i w harmonii. Jakie są zalety kawy z certyfikatem Rainforest Alliance? Kawa jest drugim najpopularniejszym napojem po wodzie i drugim najlepiej sprzedającym się produktem po oleju, więc jeśli wszyscy zdecydowalibyśmy się kupić certyfikowane produkty, radzilibyśmy sobie na naszej planecie lepiej. Dlatego nasz wybór kawy jest tak ważny.

CZYM JEST CERTYFIKOWANA KAWA RAINFOREST ALLIANCE?
Wielu konsumentów chce większej przejrzystości przy podejmowaniu zakupowych decyzji. Chcą wiedzieć, skąd pochodzą ich produkty, jakie są warunki pracy, jak procesy produkcyjne wpływają na środowisko i nie tylko. Co to oznacza w kategoriach kawy? Gdy kawa jest certyfikowana, Rainforest Alliance poświadcza, że ​​została wyprodukowana zgodnie ze ścisłymi standardami, które chronią środowisko i wspierają lokalne społeczności, dając realne korzyści producentom. Kawa z certyfikatem Rainforest Alliance jest dobra dla wszystkich w całym łańcuchu dostaw : rolnicy i pracownicy mają dostęp do zrównoważonych źródeł utrzymania, firmy mogą oferować produkty wysokiej jakości, detaliści mogą zarządzać ryzykiem i stać się liderami branży, a konsumenci mogą kształtować własne wartości i zaufanie do marek, które kupują.

JAK KAWA CERTYFIKOWANA PRZEZ RAINFOREST JEST DOBRA DLA ŚRODOWISKA
Aby naprawdę zrozumieć wpływ na środowisko, powinniśmy porozmawiać o tym, co dzieje się, gdy kupujemy kawę, która NIE jest Rainforest Alliance. Kupując konwencjonalną kawę, ryzykujesz, że pracownicy i środowisko mogą zostać wykorzystane. Typowe problemy z plantacjami nienależącymi do lasów deszczowych obejmują zanieczyszczenie wody, wylesianie, stosowanie GMO i szkodliwych pestycydów, a także przymusową pracę dzieci. Pracownicy plantacji nie należących do Rainforest Alliance mają minimalne prawa, często są narażeni na szkodliwe chemikalia i brakuje im podstawowych udogodnień i zasobów. Jednak plantacje Rainforest Alliance muszą spełnić pewne normy. Kupując kawę z certyfikatem Rainforest Alliance, otrzymujemy kawę uprawianą w sposób zrównoważony, z poszanowaniem różnorodności biologicznej i środowiska. Rainforest Alliance stosuje normy, które zapewniają efektywne zużycie wody, rolnicy zwiększają różnorodność biologiczną na plantacjach, ale przede wszystkim zapobiegają wylesianiu.

DEFORESTACJA W SEKTORZE KAWY TO PROBLEM
Jednym z sektorów rolnictwa, który ma największy wpływ na lasy, jest kawa. Produkcja kawy wzrosła w ciągu ostatniej dekady, a nawet objęła obszary leśne. Ponadto prognozy pokazują, że jeśli nic nie zostanie zrobione, produkcja kawy może stać się coraz bardziej determinującym czynnikiem wylesiania w nadchodzących dziesięcioleciach ze względu na wzrost popytu i wpływ zmian klimatu, które prawdopodobnie przesuną regiony upraw na wyższe wysokości, które teraz obejmują cenne lasy. Rainforest Alliance nadal szuka odpowiedzi na pytanie „w jaki sposób kawa może być opłacalna dla wszystkich, czyniąc odpowiedzialną działalność nową normą?”

KORZYŚCI DLA CIEBIE
Niektórzy koneserzy kawy twierdzą, że kawa z certyfikatem Rainforest Alliance smakuje lepiej niż zwykła kawa. Kupując kawę z certyfikatem Rainforest Alliance, możemy ufać, że nasza kawa ma pozytywny wpływ na środowisko i społeczności, z których pochodzi. Podejmijmy więc zobowiązanie do podążania za Zieloną Żabą. 

Czy znasz już smak SpecialCoffee Verdadero?

#PODĄŻAJ ZA ŻABĄ ... DLA LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

"Śniadanie u Tiffany'ego" 1961

„Czas na kawę” to powiedzenie już teraz wpisane do naszego słownika, to codzienne chwile przyjemności. W rzeczywistości „czas kawy” to jednostka miary czasu „względnego”, ponieważ nie zawsze odpowiada to tylko czasowi potrzebnemu do wypicia espresso. I faktycznie, lubimy myśleć, że "czas na kawę" nie zawsze musi wskazywać „jak długo”, ale może także komunikować sposób naszego życia i interpretować momenty przerw od codziennej gonitwy. 

Ta koncepcja czasu jest inna i subiektywna, w zależności od osoby.

A który typ kawosza jest najbardziej znany?
szaleńcy : ci, dla których kawa to przerwa, ale nie mogą się jej poddać, bo przecież mają zbyt wiele do zrobienia!
nawykowcy : ci, dla których kawa jest niezbędnym rytuałem znaczącym porę dnia. Bez względu na to, czy jest to mokka, czy espresso. Najbardziej znanymi porami są poranek i po południu.
rozmówcy : ci, dla których kawa jest przyjemnością, ale tylko wtedy, gdy jest pita w towarzystwie. Dla niech kawa to chwila towarzyska, aby porozmawiać z kolegami lub przyjaciółmi ... lub z baristą!
plotkarze : ci, dla których kawa jest pretekstem do cieszenia się z obecności bliskich. Kawa powinna być pita wygodnie, przy stoliku w barze, we własnym salonie czy w kuchni u przyjaciółki.
dziennikarze : ci, którzy piją kawę w barze, spokojnie czytając gazetę ... taką prawdziwą, papierową. Czytając wszystko, artykuły jeden po drugim.
„w drodze” : ci, którzy popijają kawę na ulicy, podczas gdy biegają po biurze lub spacerują z psem. Trend typowo metropolitalny.


Czy rozpoznajesz tu siebie? :)

PS. Nie wszystko co brzmi poważnie jest naukowym wywodem:)

____________________________________________________________________________________________________________

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl